Ogólnopolskie Szkolenie Mobility CF Kraków

Trener nie może żyć w stagnacji. Nie można zrobić studia czy szkolenie trenerskie, siedzieć na tyłku i prowadzić zajęcia. Musi się cały czas rozwijać. Cały czas poszukiwać nowych technik. Nowych treningów. Nowych elementów, który polepszą naszą technikę, czasy oraz siłę. A co najważniejsze – jak tę wiedzę przekazać ludziom, z którymi pracuje. Ostatni więc weekend należał do pracujących – wziąłem udział w Ogólnopolski Szkoleniu Mobility CF Kraków poprowadzone przez Magdę Rutkowską.

Pojęcie nt. mobility w moim mniemaniu mam nie najgorsze. Sporo czytam na ten temat, zaglądam, co ciekawego wrzuca Kelly Starret oraz sporo nauczyłem się od trenerów jeszcze podczas treningów w 72D. Chciałem jednak ugruntować swoją wiedzę zwłaszcza, że od tego tygodnia będę mieć przyjemność prowadzić zajęcia Mobility.

Na czym polegało szkolenie? Oto opis wydarzenia:
„Szkolenie dedykowane jest rekreantom, sportowcom i trenerom, którzy chcą bezpiecznie i efektywnie rozwijać możliwości swoich ciał, chcą poprawić ruchomość i elastyczność aparatu ruchu, zwiększyć stabilność postawy ciała w trakcie ruchów i wytrzymania w pozycjach oraz chcą jednocześnie dbać i prawidłowo używać swojego ciała w życiu codziennym.”

W moim odczuciu bardzo trafnie zainwestowane pieniądze. Magda rozbiła ciało człowieka na elementy pierwsze. Zajęliśmy się każdym istotną w CrossFit’cie partią – plecami, ramionami, biodrami, kończynami górnymi oraz dolnymi. Wykorzystywaliśmy elementy streczingu statycznego, dynamicznego, poizometrycznej relaksacji, piłeczek, wałków, sztang i kettli.

Była to już 3 albo 4 edycja szkolenia, na którą rozeszły się wszystkie miejsca. W dodatku koszt to zaledwie 250 zł (2 dni). Polecam je każdemu, a ja postaram się przekazywać tę wiedzę wszystkim osobom, które przyjdą na moje zajęcia ;)